Następne losowanie

23 styczeń 2018

  • Hours
  • Minutes
  • Seconds

300 tys. zł

ZAGRAJ TERAZ

Wyniki Mini Lotto

22.01.2018 - poniedziałek

  • 8
  • 10
  • 28
  • 31
  • 35

Zagraj w MINI lotto

Wybierz swoje numery

ZAGRAJ TERAZ

Mini Lotto wyniki i wygrane – garść statystyk

dziewczyna dostała właśnie dobrą wiadomość i odpisuje na sms

Jeśli ciekawi Was ile nagród średnio zostaje przyznanych w miesiącu, oraz ile można „zarobić” podczas pojedynczego losowania – w dzisiejszym artykule znajdziecie odpowiedzi na tego typu pytania. Mamy nadzieję, że nie tylko będą źródłem informacji, ale również ciekawostką i być może zachętą do wzięcia udziału w grze jeszcze dzisiaj!

Wygrane w Mini Lotto

Jak wynika ze statystyk za ubiegły miesiąc, we wrześniu padły 22 „piątki” w Mini Lotto. Ta kwota może się niektórym wydać duża, ale trzeba przyznać, że wrzesień jednak nie był najszczęśliwszym miesiącem dla fanów tej loterii. Wynik „22 wygrane” plasuje się dużo poniżej średniej. Bywały bowiem takie okresy, kiedy liczba nagród przekraczała nawet 30 miesięcznie!

Najwyższa wygrana wrześniowa wyniosła 263 334 złote i trafił ją pewien mieszkaniec Gniezna. Znowu jednak nie możemy mówić o bardzo wysokiej wygranej, bowiem na chwilę obecną plasuje się ona na 137 miejscu na podium Mini Lotto. Rekord należy do gracza z Nakła nad Notecią, który dokładnie w Sylwestra 2015 wygrał 366 518, 50 zł.

Statystyki Mini Lotka

Przyjrzeliśmy się wszystkim losowaniom z ostatnich (uwaga!) 20 lat i dzięki temu możemy Wam zdradzić, które liczby w tym szerokim przedziale czasowym wypadały najwięcej razy. Otóż nie bez powodu mówi się, że „siódemka” to szczęśliwa liczba. W Mini Lotku do tej pory wypadała najczęściej z wszystkich czterdziestu dwóch. Liczba 7 aż 357 razy padła podczas dwudziestu lat losowań! Na dalszych miejscach uplasowały się natomiast numery: 9, 28, 21, 36. Najrzadziej losowanym numerem jest z kolei 25.

Oczywiście te statystyki podlegają ciągłym zmianom, dlatego warto przyglądać się bliżej wynikom losowań Mini Lotto, by móc wyciągać ciekawe wnioski.

Pojedyncza wygrana Mini Lotto

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jaki sposób następuje podział nagród w Mini Lotto. Dlaczego czasami nagroda I stopnia równa jest 224 tysiące złotych (wyniki Mini Lotto z 10 października 2016), a innym razem 366 tysięcy złotych (rekord Mini Lotka)? Dodajmy jeszcze, że nie chodzi o sytuację, kiedy kilka osób trafi „piątkę” i nagrodę główną trzeba podzielić. Poza tym, Mini Lotto nie oferuje kumulacji. Skąd więc biorą się tak różnorodne kwoty?

Otóż, regulamin Mini Lotto zakłada, że aż 50% łącznej kwoty ze sprzedaży kuponów przeznacza się na wygrane – zarówno, I, II, jak i III stopnia. Rozdysponowanie tych nagród również nie jest dziełem przypadku.

Rozważa się tutaj dwie sytuacje:

  1. Gdy występują wygrane I, II i III stopnia – wówczas 50% puli przeznacza się na wygraną I stopnia (trafienie „piątki”), 20% na wygrane II stopnia (trafienie „czwórki”), oraz 30% na wygrane III stopnia (trafienie „trójki”).
  2. Gdy nikomu nie uda się trafić nagrody I stopnia – wówczas aż 40% puli zostaje przeznaczone na nagrody II stopnia (trafienie „czwórki”), a pozostałe 60% rozdysponowane jest pomiędzy graczy, którzy trafili „trójkę”, czyli nagrodę III stopnia.

Możemy posłużyć się losowaniem z 10 października 2016 jako przykładem, żeby zobrazować ile takich nagród poszczególnych kategorii może zostać przyznanych w wyniku jednego losowania Mini Lotto.

Tylko jedna osoba trafiła wówczas „piątkę”, dzięki czemu wzbogaciła się o wspomniane już 224 tysiące złotych. Kolejne 156 osób poprawnie wytypowało 4 liczby z 5, dzięki czemu każda z nich „zarobiła” po 575 złotych. Padło również aż 6652 „trójek”, wartych po 20,30 złotych każda.

Mamy nadzieję, że nasze małe zestawienie okazało się pomocne i być może zachęciło Was do wzięcia udziału w grze Mini Lotto lub Mini Lotto online już dzisiaj. Tylko jedna decyzja tak naprawdę dzieli Cię od wygranej. Daj sobie szansę na zwycięstwo jeszcze dziś!

Ostatnia aktualizacja z dnia 2016-10-14 00:00:00 r.

↩ powrót do aktualności

Otrzymuj najnowsze wyniki e-mailem