Następne losowanie

23 styczeń 2018

  • Hours
  • Minutes
  • Seconds

300 tys. zł

ZAGRAJ TERAZ

Wyniki Mini Lotto

22.01.2018 - poniedziałek

  • 8
  • 10
  • 28
  • 31
  • 35

Zagraj w MINI lotto

Wybierz swoje numery

ZAGRAJ TERAZ

Mini Lotto prawdopodobieństwo wygranej

Prawdopodobieństwo wygranej w Mini Lotto

Chcesz sprawdzić jakie masz szanse na wygraną w Mini Lotto? Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje oraz dowiesz się jak grać, by zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia nagrody.

Mini Lotto dawniej Express Lotek to wspaniała gra liczbowa, która funkcjonuje na polskim rynku od 1976 roku. W tym czasie loteria ta zdążyła wyłonić aż 1 661 zwycięzców nagrody głównej. Dla porównania, bardziej popularne lotto, które istnieje o 19 lat dłużej wyłoniło dotychczas jedynie 1 097 głównych zwycięzców.

Jak to możliwe, że fani Mini Lotto częściej trafiają wygrane? Otóż istnieje kilka czynników, które mają na to duży wpływ. Przede wszystkim Mini Lotto oferuje graczom zdecydowanie wyższe prawdopodobieństwo wygranej niż tradycyjne polskie lotto. Ponadto, losowania tej loterii odbywają się aż 7 razy w tygodniu, dzięki czemu masz zdecydowanie więcej okazji na trafienie zwycięskiej „piątki”. Jeśli do tego doda się fakt, iż pojedynczy zakład Mini Lotto kosztuje jedynie 1,25 zł wszystko robi się jasne, gdyż w cenie jednego zakładu Lotto z Plusem gracze Mini Lotto mogą wypełnić aż 3 zakłady!

Prawdopodobieństwo wygranej w Mini Lotto

Sprawdźmy więc jakie jest prawdopodobieństwo trafienia wszystkich kategorii nagród w Mini Lotto.

Stopień wygranej Prawdopodobieństwo wygranej Prawdopodobieństwo wygranej w %
I (5 liczb) 1 : 850 668 0,00012
II (4 liczby) 1 : 4 598 0,022
III (3 liczby) 1 : 128 0,78

Jak widać szanse na trafienie nagrody głównej w Mini Lotto są ponad 16 razy wyższe niż w Lotto i wynoszą 1 do 850 668. Natomiast, prawdopodobieństwo trafienia dowolnej wygranej wynosi 1 do 124,51. Co więcej, jeśli wybierzesz grę systemem, Twoje szanse wzrosną jeszcze bardziej. Dla przykładu, grając na 12 skreśleń, prawdopodobieństwo trafienia zwycięskiej piątki wynosi 1 do 1 074, zaś „trójki” aż 1 do 9. Jeśli więc nie byłeś pewien czy Mini Lotto się opłaca, liczby te powinny Cię przekonać.

Jak grać, by wygrać?

Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie grali w Mini Lotto, przypominamy, że aby wziąć udział w grze wystarczy wytypować 5 z 42 liczb. Czy to wystarczy, by wygrać? Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa wszystkie numery mają dokładnie takie szanse na wylosowanie, dzięki czemu bez względu na to jakie liczby wybierzesz, prawdopodobieństwo trafienia wygranej pozostanie takie samo. Warto jednak pamiętać, że bardzo rzadko zdarza się, by zwycięzca trafił swoją wygraną już przy pierwszej próbie. Jak więc grać, by wygrać?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć swoje szanse na wygraną. Jedną z najlepszych metod na zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej jest skorzystanie z zakładów systemowych. Tak jak wspominaliśmy powyżej gra systemem sprawi, że będziesz mógł wytypować nawet do 12 liczb na pojedynczym zakładzie, dzięki czemu wzrośnie prawdopodobieństwo trafienia wygranej. Dodatkową zaletą zakładów systemowych jest fakt, iż w przypadku trafienia nagrody, otrzymasz znacznie więcej pieniędzy niż gracze, którzy typują swoje numery w tradycyjny sposób.

Grając w Mini Lotto warto też wypełnić  więcej niż 1 zakład na dane losowanie, gdyż z każdym kolejnym kuponem rosną Twoje szanse na wygraną. Blankiet do gry w Mini Lotto składa się z 12 pól do gry. Oznacza to więc, że za jednym zamachem możesz skreśli nawet dwanaście różnych kombinacji liczb!

Jak mówi znane powiedzenie, żeby wygrać trzeba grać. Jeśli więc marzysz o trafieniu nagrody głównej, warto jest zacząć regularnie typować numery Mini Lotto. W końcu nie można sobie wyobrazić nic gorszego od sytuacji, gdy Twoje szczęśliwe liczby padły w losowaniu w którym nie brałeś udziału!

Życzymy szczęścia w grze!

Ostatnia aktualizacja z dnia 2016-02-24 00:00:00 r.

↩ powrót do aktualności

Otrzymuj najnowsze wyniki e-mailem